Małe podsumowanie roku

Koniec roku, to zebrało mi się na małe porządki na blogu. Bo dużych nie lubię. Zaczęłam skromnie, od aktualizacji wtyczek i WordPressa. Od razu też postanowiłam zaktualizować listę przeczytanych książek. Szczęśliwie na bieżąco w telefonie zaznaczam to co czytam na lubimyczytac.pl, więc sprawa dość prosta, trzeba tylko odpalić laptopa, żeby z zakładki do zakładki kopiować. Szału i w tym roku nie ma, bo do pięćdziesięciu dwóch książek nadal sporo brakuje, ale jest lepiej w porównaniu z 2017, więc przynajmniej tendencja zwyżkowa.

Z tym używaniem laptopa to ostatnio był problem, bo długo nieotwierany Windows (smartfon wystarcza mi w zupełności do większości tego, co robię online) odmówił zainstalowania ostatniej aktualizacji, coś się wykróliczyło. W rezultacie czego wylądowałam z laptopem sprowadzonym do ustawień fabrycznych. Potem było męczące wgrywanie programów, pisanie tam, gdzie mogłam odzyskać nigdzie nie zapisane klucze licencyjne, użeranie się z ustawieniami. Prawie już doszłam do ładu.

Bywam tutaj nieprzyzwoicie rzadko, choć tyle rzeczy się dookoła mnie dzieje. Może to dobry pomysł na postanowienie noworoczne? Pisz regularnie, kobieto?
Na początku przyszłego roku podsumuję akcję #ludzielistypisza, która niestety trochę mnie zawiodła. Wypadałoby może więcej napisać o emigracji i życiu w ciągle nowym kraju, tylko właściwie to nie wiem od czego zacząć. No i czy to kogoś w ogóle interesuje? Może napiszecie w komentarzach, o czym chcecie przeczytać?

No i to na razie na tyle. Żyję, mam się dobrze. Integruję się i rozwijam, coraz lepiej rozumiem, jak ktoś do mnie mówi z bardzo silnym akcentem Yorkshire. Są sytuacje, kiedy poddaję się w próbach zrozumienia – zwłaszcza w przypadkach, gdy proszę o powtórzenie albo wyraźniejsze mówienie a mój rozmówca po prostu mówi wolniej lub głośniej, co nijak nie wpływa na mój odbiór.

Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku i… do zobaczenia wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.